Konzervační stomatologie

Kompletní vyšetření dutiny ústní (zubů, dásní, jazyka, sliznice, atd.) se provádí dvakrát ročně. V průběhu ošetření chrupu se snažíme vždy zachovat co největší část vlastních nepoškozených tvrdých zubních tkání pacienta. Vybraný způsob ošetření vždy srozumitelně vysvětlíme a konzultujeme s pacientem. Při léčbě zubního kazu, zhotovení zubních výplní či při ošetření kořenových kanálků zaručujeme šetrné a bezbolestné provádění všech zákroků s použitím moderních a šetrných typů lokálních anestetik.

K odhalení skrytých problémů zubů jako např. kazů v mezizubních prostorách nebo zubních kazů pod výplní, problémů v čelistní dutině a v kostní tkáni využíváme nejmodernější technologie jako ortopantomogram (OPG) nebo intraorální rentgen a kameru.
Speciální vyšetření provádíme u pacientů s parodontitidou (krvácení dásní, gingivalní recesus, vyšetření úbytku kostní hmoty, viklavost zubů, CPITN, PBI).

K ošetření zubního kazu používáme tyto druhy výplní:

foto-kompozitní bílá výplň

sklo-ionemerní bílá výplň

jednoduchá amalgamová černá výplň (velmi málo indikována)

Další úkony konzervační stomatologie:

Čištění kanálků, umrtvení zubu (endodoncie) – pokud zasahuje kazivý proces do bezprostřední blízkosti nervu, musíme daný zub „umrtvit“ tj.: odstranit z kanálků veškeré tkáně, jež by v budoucnu způsobovaly citlivost a bolestivost zubu. Tyto kanálky pak opatřujeme neprodyšnou výplní a zub po navazujících úpravách může dále plnit svou funkci. Moderní endodoncie má vysoké procento úspěšnosti a dnešní anestetika dovolují provedení tohoto výkonu naprosto bezbolestně.